16 листопада 2012 року
ПЛАН-КОНСПЕКТ
УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тема уроку: «Підрядні речення ступеня і способу дії»
Соціокультурна тема: «Примхи погоди»
Мета:
сформувати в учнів поняття про складнопідрядні речення з частинами ступеня і
способу дії; розвивати вміння визначати тип складнопідрядних речень з
підрядними способу дії та міри і ступеня дії, аналізувати ці речення у
висловлюваннях, моделювати й конструювати їх відповідно до комунікативного
завдання; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу
розвивати спостережливість, уважність, кмітливість.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Методи і прийоми: бесіда, робота з підручником, метод вправ, інтерактивні (робота
в групах)
Обладнання
(технічні засоби навчання): Підручник Бондаренко,Ярмолюк ,9кл. Дошка
ХІД УРОКУ
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
Привітання
(Слово
вчителя)
«Доброго дня діти,меня звуть Дарина Олегівна
та сьогодні я буду вашим
вчителем укр.мови.
давайте разом налаштуемося на
роботу.
привітайте ваших сусідів та побажайте плiдного уроку»
|
«Доброго дня»
«Плiдного уроку»
|
II.
АКТУАЛІЗАЦІЯ
ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка д.з
|
-А зараз,будь-ласка,згадайте правила,які
ви вивчали на
попередньому уроці та розкажіть їх
Впр.142.-Оголосить,як ви склали та
записали різні варіанти
речень з підрядними частинами часу
|
Учень розп. Правила
Учень зачитує 2 речення
|
Прогнозування теми за картою
|
-Як ви бачити,на дошці висять малюнки
-Хто
може визначити,що на них зображено?
|
«Електричні
будинки»
|
Оголошення
Теми учнем
|
Хто стане вчителем и
оголосить тему нашого уроку?
|
«Підрядна частина ступеня і
способу дії»
|
«Криголам» очікування
|
Давайте скажемо, що ми чекаємо від нашого
уроку, що дізнаємося.
Я почну, а ви підхопите.
«Я –Дарина Олегівна. Сподіваюсь, наша урок буде
цікавим і ми познайомимося з реченнями з підрядною
частиною ступеня і способу дії і зможемо вичленовувати
їх у реченні»
|
Висловлюють
припущення
|
Оголошення мети учнями
|
-Хто сьогодні оголосить наши завдання?
|
З`ясувати,що
таке
підрядна
частина ступ. i способу
дії
|
Запис у зошит
|
Запишемо
число,класна робота та тему урока
|
Записують
|
III. СПРИЙНЯТТЯ Й
ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Сприйняття й усвідомлення
нових знань
Читання тексту
|
-Давайте відкриємо підручники
на сторінці 98,там ми бачимо
текст«Житло майбутнього».
-Зараз,давайте визначим тип та стиль мовлення у тексті.
|
Читають
Публіцистичний
Розповідний
|
|||
Післятекстові завдання
|
-У дужках,ми бачимо нові слова,хто може їх пояснити(щастити,у рекламних
цілях,приховати своє здивування,незаміна річ,дбати про зручності)
-Далі ми з вами розподіляємось на групи по 4 людини та
обмірковуємо 1 та 4 питання після тексту.
-Поясніть правопис слів
масажер(не відбуваєт.подвоєння)
тільки-но(Сполучник з
підсилювальной часткою)
Подивитесь уважно,у тексті є виділенні речення, давайте
зачитаемо іх та проаналізуємо.
-Олег,будь ласка,прочитай
перше речення,та визнач головну та підрядну частину.
-Молодец,ти
здобудеш гарну оцінку на при кінці уроку
|
Учні читають та
Пояснюють
Висловлюють думки
Читають
Читає та визначає
|
|||
Усвідомлення нового навчального матеріалу.
Робота з підручником (стр 99) |
-Давайте уважно прочитаємо правила про підрядну
частину ступеня і способу дїі
- Тепер нехай кожен швиденько прочитає про себе.
Що ж. Ми познайомилися з визначенням, але цього не достатньо,щоб бути розумним. Треба ще й
знати які сполучникі допомагають
нам будувати речення.
-Для того,щоб перевіряти як ви запам`ятали, розкажіть правила сусіду.
|
Читають.
Робота в парах
|
|||
Усвідомлення нового матеріалу. Робота з
підручником
|
-Скористаємося підручником. Впр. 151 Учні виходять до дошки
1.Житимеш (як?)як працюватимеш
2.Скромніша (наскільки?)мудріши
3.Зашкодила (наскільки?)настільки
4.каміння
сміється(як?) ласкаво
5.не встигає зів`янути(як?)швидко
|
Учні виходять до дошки та
записують речення
2 речення на
дошці,2 зошит
|
|||
VI. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ
Письмова
вправа на правила
|
Впр 154,нам потрібно
доповніть головну або підрядну частину використовуючи різні способи зв`язку
|
Виконують впр
Один учень читає, інші перевіряють
|
V. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ
Повторення теоретичних відомостей, нових понять.
Гра «Хто більше, хто краще»
Гра «Хто більше, хто краще»
- Сьогодні ми
непогано з вами попрацювали. А тепер, я даю вам час переглянути підручник і
відповісти на питання «Що нового я дізнався на уроці?» У своїй відповіді намагайтеся
розказати
якомога більше:
якомога більше:
-На що вказує підрядна частина ступеня і способу дії?
-На які питання відповідає?
-За допомогою яких сполучників приєднується до головной частини?
VI.
ПОВІДОМЛЕННЯ
ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Теоритичний материіл
|
Перед тим як виконувати завдання, який матеріал
треба прочитати, що варто прочитати? Впр.156
Запишить у щоденники
Допоможіть один в одному,
щоб усі записали правильно.
|
Стр.99
Параг.15(вивчити прав)
Впр.156
|
VІI. ОЦІНЮВАННЯ
(Визначити тих,хто
був найактивнішим та найбільш грамотно давав відповіді. Тих,хто
був менш активним оцінити словесно.)
Додатки:
На жаль, такий конспект не є зразком розгорнутого конспекту. Потрібно було принести його заздалегідь на перевірку. Наступний конспект доведеться написати якісним і розгорнутим.
ОтветитьУдалитьА взагалі вітаю з початком. Чекаю на консультацію.
Дашо, молодець, що розмістила урок. А рекомендації читай на "Практика ...".
ОтветитьУдалить